THHA - Regentesselaan 39 - 3818 HH Amersfoort - 033 - 465 52 27 - info@thha.nl
Presentaites 2008
Onze medewerkers promoten het Toon Hermans Huis Amersfoort (THHA) en haar activiteiten op beurzen, markten, festivals, tijdens fondsenwervingsactiviteiten en activiteitenpatientenverenigingen. In informatiestandjes geven ze voorlichting over het huis en de activiteiten die er plaatsvinden. Ze staan bezoekers graag te woord, beantwoorden vragen, maar bieden ook een luisterend oor aan allen die met kanker te maken hebben.Organisaties in de medische sector, patientenverenigingen en aan kanker gerelateerde organisaties zetten het THHA ook in als plaats voor bijscholingen en trainingen, voor ontmoetingen, of als expositieruimte, verzamelpunt of startpunt van een sponsorloop. Onderstaand een overzicht van de evenementen die binnenkort plaatsvinden:
Expositie 'Kanker in beeld'
Op 12 december 2008 is de expositie 'Kanker in beeld' om 16.00 uur officieel geopend door wethouder Hans van Daalen. Tijdens dit feestelijke gebeuren heeft het duo Lavio, bestaande uit Mieke Honingh, leidend altvioliste bij het Metropole Orkest en concertpianist Ernst Paul Fuchs, een mini-concert verzorgd. Vervolgens is er volop gelegenheid de tentoongestelde werken te bezichtigen. Alle werken zijn gemaakt door gasten van het THHA tijdens het Open Atelier en Creatieve Workshops.
De expositie was vanaf 15 december op werkdagen vrij te bezoeken tijdens de openingstijden van het THHA.
Kanker kan mensen ertoe aanzetten hun angsten, onzekerheden en emoties op een creatieve manier vorm te geven. Met beeldende expressie kun je uitdrukking geven aan wat er binnen in je leeft, of dit nu fantasieën, dromen of angsten zijn. Daarvoor hoef je geen kunstenaar te zijn en je hoeft geen kunst te maken. Het gaat om het uiten van je gedachten en gevoelens, op welke manier dan ook.
Op de expositie was te zien dat gasten dit vorm hebben gegeven door te tekenen, te schilderen, te beeldhouwen of boetseren, gedichten en teksten te maken of te fotograferen.
Vanaf de oprichting in 2004 heeft het THHA haar gasten de mogelijkheid geboden op creatieve wijze uiting te geven aan hetgeen hen tijdens hun verwerkingsproces bezighoudt. Deze manier om tot uitdrukking te brengen wat er in je omgaat, blijkt in een grote behoefte te voorzien. Het THHA wil deze vorm van expressie graag blijven aanmoedigen en ruimte bieden. Door het zichtbaar te maken voor anderen kan dit hen mogelijk inspireren zelf creatief aan de slag te gaan.
De expositie in het THHA maakt deel uit van de Grote Manifestatie Kanker in Beeld, een landelijke tentoonstelling die de Stichting Kanker in Beeld in 2009 organiseert.
Voor informatie en andere activiteiten van het THHA: 033 – 46 55 227 of info@thha.nl
Grote Manifestatie ‘Kanker in Beeld’ ,
11 september 2009 t/m 2 oktober 2009 - Grote Kerk, Den Haag
Stichting Kanker in Beeld organiseert in het najaar van 2009 voor de 3e keer de vijfjaarlijkse Grote Manifestatie. De Grote Manifestatie zal plaatsvinden in de Grote Kerk te Den Haag en zal bestaan uit meerdere onderdelen.
Een tentoonstelling met beeldend werk van (ex)-kankerpatiënten en naasten.
Optredens van de bestaande projectkoren “Zingen voor je Leven”.
De Grote Manifestatie biedt een platform aan al die (ex)-kankerpatiënten en naasten die met theater, dans, muziek of andere vormen van expressie uiting geven aan hun verwerkingsproces.
Speciale aandacht zal geschonken worden aan kinderen en jongeren waarvoor een eigen paviljoen zal worden ingericht.
Ten slotte komt er een medisch symposium over het belang van verwerking door expressie binnen de psychosociale zorg.
Steeds vaker blijkt dat de confrontatie met kanker mensen ertoe aanzet hun angsten, onzekerheden en emoties op een creatieve manier vorm te geven: door te schilderen, te tekenen, te fotograferen, te beeldhouwen of te schrijven. Gebleken is dat velen hun ziek zijn daardoor beter aan kunnen en nieuwe levensenergie hervinden.
De tentoonstelling zal multidisciplinair zijn: van schilderijen en beelden tot nieuwe media, poëzie en literatuur. (Ex)-kankerpatiënten en naasten kunnen hun inzendingen aanmelden via een inschrijfformulier op de website. De inzendingen zullen worden beoordeeld door een selectiecommissie. Er is ruimte voor zeer uiteenlopend werk, uit verschillende fases van ziekte en/of verwerking. De selectiecriteria en het selectieproces staan in de bijlage van het inschrijfformulier vermeld. Naast de inzendingen zal de selectiecommissie zelf ook actief op zoek gaan naar werk door tentoonstellingen van de inloophuizen te bezoeken.
Aanmelden kunstwerk(en) voor de tentoonstelling
Inzendingen kunnen aangemeld worden vóór 6 november 2008 via het inschrijfformulier op de website: www.kankerinbeeld.nl
Voor meer informatie over aanmelden kan contact worden opgenomen met Emily van Dedem, e.vandedem@kankerinbeeld.nl, mobiel 06 - 53 33 42 21
Voor algemene vragen over de Stichting Kanker in Beeld en over de Grote Manifestatie kan contact worden opgenomen met: Annelou Evelein, projectleider Grote Manifestatie, 06 - 533 66 85 of Patricia Flore-Deiters, bestuurslid Stichting Kanker in Beeld, 06 – 513 98 034
Actueel Nieuws
| Benefietconcert Dudok Trio enorm succes |
|
|
| THHA winnaar eindejaarsactie AAHG |
|
|
| Zingen met hart en ziel! |
|
|
|



